بهترین قصه‌گو در ایران ادز


وب‌سایت ایران ادز که با هدف آموزش و استانداردسازی صنعت تبلیغات ایران چند سالی است به یکی از نام‌های شناخته شده این عرصه تبدیل شده در مقاله‌ای کتاب «بهترین قصه‌گو برنده است» از نشر اطراف را به فعالان کسب‌وکار،‌ برندینگ، مارکتینگ و تبلیغات پیشنهاد کرده است.

آدم‌ها در اقیانوسی از اطلاعات و داده‌های پراکنده شناورند که آن را غرق در گزینه‌های متعدد می‌کند… در این اقیانوسی انتخاب، یک قصه‌ی پرمعنی می‌تواند مثل یک منجی حیات‌بخش باشد که ما را با چیزی مطمئن و مهم مهار کند،‌ چیزی که لااقل باثبات‌تر از صداهایی است که معلوم نیست از کجا می‌آیند ولی مدام می‌گویند به من گوش کن.

قصه‌گویی به معنای به اشتراک‌گذاشتن داستان‌ها در جوامع و فرهنگ‌های مختلف است و گاهی با بدیهه‌گویی، بازسازی نمایشی یا اضافه کردن شاخ و برگ همراه می‌شود. هر فرهنگ داستان‌ها و روایات خاص خودش را دارد که به عنوان سرگرمی، آموزش، تشریح فرهنگ و مسایل اخلاقی برای مخاطبین خود بازگو می‌شود.

داستان‌ها قدرتی عظیم دارند. آن‌ها می‌توانند ترغیب‌کننده باشند، موجب یک‌دلی شوند و دیگران را تحریک به کنش در قبال مسایل مختلف کنند. بهتراز هر ابزار دیگر ارتباطی، قصه‌ها می‌گویند شما که هستید، چه می‌خواهید و چرا این موضوع اهمیت دارد. در پرزنتیشن‌ها، ملاقات‌های سازمانی و حتا یک ناهار کاری، با گفتن یک داستان مرتبط، بهتر می‌توانید مشتریان جدید پیدا کنید و کسب‌وکارتان را رونق بخشید.

کتاب “بهترین قصه‌گو برنده است” به شما آموزش می‌دهد که چگونه تجربه‌های شخصی خود را به همراه داستان‌های دیگری که به امانت گرفته‌اید، تعریف کنید تا نزد شنونده معتبر جلوه کند، ارتباط احساسی بسازد، او را تحت تاثیر قرار دهد و تخیل‌اش را تهییج کند.

کتاب مثال‌های فراوانی دارد، پروسه‌ها و تکنیک‌ها را بیان می‌کند و خلاصه ابزاری در دست شما است تا پیام‌تان را از طریق قصه‌گویی به مخاطب برسانید.

کتاب “بهترین قصه‌گو برنده است” از سه بخش اصلی تشکیل شده: قصه‌اندیشی، قصه‌یابی و فوت کوزه‌گری. فرقی نمی‌کند که به دنبال قصه برای مشتریان باشید یا بخواهید داستان برند را بازگو کنید. تکنیک‌های این کتاب راهگشا هستند.

نویسنده‌ی کتاب “آنت سیمونز” متخصص علوم رفتاری است و کتاب‌های متعددی در این رابطه تالیف کرده است. ترجمه‌ی این کتاب را نشر اطراف در سال ۹۷ منتشر کرده و مترجم آن زهرا باختری است که تلاشش برای ترجمه‌ای روان موفق بوده و مخاطب را با خود همراه می‌کند.

ایران‌ادز مطالعه این کتاب را به فعالان کسب‌وکار،‌ برندینگ، مارکتینگ و تبلیغات پیشنهاد می‌کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *