اطراف، زاویه دید مردمی است که مرکز اتفاقات نیستند، پیرامون دایره‌اند
ولی شعاع جنب و جوش‌ها تا آن‌ها می‌رسد. اطراف صدای حاشیه است.

مردادماه سال ۱۳۹۶ نشر اطراف به مدیر مسئولی نفیسه مرشدزاده و در زمینه‌ی تخصصی روایت کارش را آغاز کرد. این نشر با نگاهی جستجوگرانه به «اطراف» در پیِ روایت‌هایی است که دور و برِ همه‌ی ما در جریان‌اند. اطراف بنا دارد به قصه‌هایی که در آن‌ها زندگی می‌کنیم بپردازد و نشان دهد چرا این قصه‌ها و روایت‌ها مهم هستند و چگونه در سرنوشت فردی و جمعی ما تأثیر می‌گذارند.
نشر اطراف با این هدف منابع نظری روایت، ژانرهای مختلف روایی و نمونه‌های شاخص و خلاق روایتگری را در اختیار علاقه‌مندان می‌گذارد و به تدوین و جمع‌آوری روایت‌ها و قصه‌هایی می‌پردازد که تصویر امروز ما و جامعه‌مان شکل می‌دهند.
نشر اطراف با ثبت تجربه‌های‌ زیسته، گزارش‌های سفر و روایت‌های چندفرهنگی می‌کوشد از رهگذر تبادل روایت‌ها و قصه‌ها، تعامل مخاطبان با جهان اطراف را آسان‌تر و مؤثرتر کند.

کار ما در نشر اطراف روایت است؛ روایت به معنی قالبی که تجربه‌ انسانی ما را نظم می‌دهد و ابزاری که با کمک آن جهانِ  پیرامون را بهتر درک می‌کنیم.
امیدواریم در نشر اطراف منابع نظری و مفاهیم اولیه و نمونه‌های ایرانی و غیر ایرانی روایت را همزمان عرضه کنیم تا به تدریج تربیت و عادت به روایت شکل بگیرد و با کمک این قالب مضمون‌های فکری را هم ساده‌تر و روشن‌تر بشود نقل کرد. ما در نشر اطراف بنا داریم با ثبت تجربه‌های زیسته طبقات مختلف جامعه و توجه به روایت‌های مهجور، راهی تازه برای تعامل میان سبک‌های مختلف زندگی در ایران بیابیم.

 

۲ Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Plugin "Contact Form 7" not installed or activated