معین فرخی

معین فرخی این هم مثالی دیگر نشر اطراف دیوید فاستر والاسمعین فرخی سال ۱۳۶۸ در قزوین متولد شده است. مهندسی مکانیک و صنایع خوانده، اما  علاقه به ادبیات بازی را برده و  معین  حالا بیشتر نویسنده و مترجم است تا مهندس.  اولین کتابش برف محض سال  ۱۳۹۵، در نشر چشمه چاپ شده و مجموعه داستان کوتاه است اما  کم‌کم، با ورود به بخش ترجمه‌ی  مجله‌ی داستان همشهری ترجمه هم برایش دغدغه‌ای جدی شد؛ هم راهی بود برای دقیق‌تر خواندن متن‌ها و هم باز کردن دریچه‌ای برای گسترده‌کردن تجربه‌ی ادبی خواننده‌ی فارسی‌زبان. هم‌چنان درگیر داستان بود تا این‌که در سال ۱۳۹۵ با عضویت در تحریریه‌ی مجله‌ی روایت قالب‌های غیرداستانی هم برایش مهم شدند، این قالب‌ها جایی بودند برای ثبتِ ادبی واقعیت‌هایی که در داستان دور می‌ماندند. جستار بلند یک روایت غیر سیاسی از یک اتفاق سیاسی: انتخابات ۹۶ اولین اثر غیر داستانی او محصول درگیری با دنیای مستندنگاری است که تابستان ۹۷ از سوی نشر چشمه منتشر می‌شود. به‌زودی ترجمه‌ی او از مجموعه‌داستان مصاحبه‌هایی کوتاه با مردان کریه (نوشته‌ی دیوید فاستر والاس، نشر چشمه) منتشر خواهد شد. او یکی از مجریان و تهیه‌کنندگان پادکست هزارتو هم هست که به بررسی امکانات قصه‌گویی در قالب‌های روایی مختلف می‌پردازد.

معین فرخی هم‌اکنون کارشناس ترجمه و دبیر مجموعه‌ی جستارهایی روایی نشر اطراف است و تا کنون این آثار از او در نشر اطراف منتشر شده است:

این هم مثالی دیگر: انتشارات اطراف با هدف معرفی ژانرها و گونه‌های نگارشی مختلفی که از لحاظ ساختار یا مضمون راهی به روایت دارند، مجموعه‌های گوناگونی را طراحی و تهیه کرده که مجموعه «جستار روایی» یکی از آن‌هاست. این هم مثالی دیگر نوشته دیوید فاستر والاس با ترجمه معین فرخی، کتاب دوم همین مجموعه است.

معین فرخی این هم مثالی دیگر دیوید فاستر والاس انتشارات اطراف

داستان مصور فوتبال: در این کتاب داستان قهرمانها را خواهید خواند؛ داستانِ شرورها، پیروزیها، باختها، ورزشگاهها، پیراهنها، قهرمانیهای کسبشده و جامهای ربودهشده، مدیرانی که یا رؤیایی بودند (ژول ریمه) یا کثیف (تقریباً تمامی کسانی که بعدِ او آمدند). در این مسیر، پاسخ سؤالهایی را خواهید یافت، سؤالهایی آنقدر عمیق که کسی تا به حال فکر نکرده بپرسدشان: چه بلایی سر سگ گارینشا آمد؟ چرا پیتر بیردزلی سی سال یک مدل مو را حفظ کرد؟ اگر گلِ جف هرست مردود اعلام میشد، چه پیش میآمد؟ با روی کین در یک کاراوان زندگی کردن چقدر خوش میگذرد؟ بهعلاوهی دریچهای هیجانانگیز به آینده، به آنچه از فوتبالِ فردا باید توقع داشته باشیم.

داستان مصور فوتبال معین فرخی انتشارات اطراف

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *