عاطفه احمدی

عاطفه احمدی مترجم انتشارات اطرافعاطفه احمدی متولد سال ۱۳۶۸ در تهران است. او مدرک کارشناسی‌اش را در رشته‌ی ادبیات نمایشی گرفت و کارشناسی ارشدش در رشته‌ی تصویرسازی را نیمه‌کاره رها کرد. ترجمه را با متون تئاتری آغاز کرد و با ترجمه‌ی رمان‌های کودک‌ونوجوان و همکاری با مجلات مختلف از جمله همشهری داستان و ۲۴ ادامه داد. از دیگر ترجمه‌های او می‌توان به کتاب تکان نخور خاطرات «سالی مان» اشاره کرد.

عاطفه احمدی تا کنون کتاب پیونگ‌یانگ؛ سفری به کره‌ی شمالی را با همکاری نشر اطراف منتشر کرده است و  به‌زودی آثار دیگری از همین مجموعه‌ی سفرنامه‌ی مصور را نیز منتشر خواهد کرد:

عاطفه احمدی انتشارات اطراف پیونگ یانگ سفرنامه مصور کره شمالی گی دولیلسال ۲۰۰۱ «گی دولیل» کارتونیست شناخته‌شده‌ی کانادایی اجازه پیدا می‌کند به کره‌ی شمالی سفر کند. دولیل در مدت اقامت دوماهه برای کار در یک شرکت انیمیشن‌سازی در پیونگ‌یانگ، مشاهداتش از فرهنگ آن‌جا و زندگی معدود کره‌ای‌هایی را که با آن‌ها برخورد دارد، با لحن طنزآمیز خاص خودش روایت می‌کند. نتیجه‌ی این روایت به یکی از معروف‌ترین سفرنامه‌های مصور تبدیل میشود. روایتی از کشوری که انگار همه‌ی مردمانش با نجوا با هم حرف می‌زنند و حواس‌شان هست که خارجی‌ها چیزی بیشتر از آنچه باید را نبینند.

Print Friendly, PDF & Email

پدیدآورندگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Plugin "Contact Form 7" not installed or activated