مجموعه‌ی «پسری که دور دنیا را رکاب زد» – به‌زودی


«پسری که دور دنیا را رکاب زد» نام مجموعه‌ای است که انتشارات اطراف به‌زودی آن را منتشر می‌کند. این مجموعه شامل سه جلد است: جلد اول: سفر به اروپا و آفریقا؛ جلد دوم: سفر به آمریکا؛ و جلد سوم: سفر به آسیا. نویسنده‌ی هر سه جلد الستر هامفریز و مترجم آن‌ها لیدا هادی است.

 

«همه می‌توانند دور دنیا را رکاب بزنند. اما آدم‌های زیادی این کار را نمی‌کنند. تام انتخاب کرد. این تنها تفاوت او با همه‌ی بچه‏‌های مدرسه بود، تفاوت بین آن‌هایی که رؤیای ماجراجویی دارند و آن‌هایی که ماجراجویی می‌کنند.»

 

در این مجموعه داستان سه‌جلدی که الستر هامفریز نویسنده، مستندساز و ماجراجوی اهل انگلستان بر اساس ماجراهای واقعی سفر به دور دنیای خودش برای نوجوانان نوشته است، مخاطبان با تام همراه می‏‌شوند؛ پسری ماجراجو که احساس می‏‌کند دنیای واقعی باید بزرگ‏تر از دنیای اطراف خودش باشد و تصمیم می‏‌گیرد با دوچرخه سفر باورنکردنی‏اش را برای کشف این دنیای بزرگ آغاز کند.

اولین ماجراجویی نویسنده‌ی این کتاب زمانی بود که فقط نه سال داشت، سفری 32 کیلومتری به ارتفاعات سه قله‌ی مشهور یورک‌شایر در انگلستان. الستر در سال 2001 میلادی در سن 25 سالگی سفر به دور دنیا را با دوچرخه آغاز کرد. سفر طولانی او چهار سال طول کشید و در این مدت 74 هزار کیلومتر را رکاب زد. الستر در سال 2012 میلادی به عنوان ماجراجوی برتر مجله‌ی نشنال جئوگرافیک انتخاب شد. او خالق ایده‌ی «ماجراجویی‌های کوچک» است، سفرهای ماجراجویانه‌ی کوچک و ساده‌ای که از عهده‌ی هر کسی برمی‌آید. الستر درباره‌ی ماجراجویی‌هایش‌ کتاب‌های زیادی نوشته که به زبان‌های مختلف ترجمه شده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *