هدا نژادحسینیان

هدا نژادحسینیان متولد اسفند سال ۱۳۶۵ است. وی دانش‌آموخته‌ی رشته‌ی مدیریت از دانشگاه علامه طباطبایی است، اما به واسطه‌ی علاقه به کار با کودکان و نوجوانان، از همان زمان دانشجویی، فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه‌ی تدریس زبان انگلیسی آغاز کرد. وی در کنار آن، همواره به کار ترجمه‌ی هم‌زمان و ترجمه‌ی متون پرداخت. از سال ۱۳۹۶، هدا نژادحسینیان فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه‌ی ترجمه‌ی کتاب آغاز کرد و تا کنون ۱۱ عنوان به چاپ رسانده است، از جمله رباتی که سیر نمی‌شود و مجموعه‌ی شش جلدی زویی و عینک ایده‌ساز.

آثار هدا نژادحسینیان در نشر اطراف:

خواهرها هدا نژادحسینیان نشر اطراف رینا تلگمایر کتاب مصور کودکان و نوجوانان خودزندگی‌نامهخواهرها: کتاب خواهرها که رینا تلگمایر آن را بر اساس خاطرات کودکی و ماجراهایش با خواهر کوچکش نوشته و تصویرسازی کرده، یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های مصور نوجوانانه‌ی فهرست نیویورک‌تایمز است. از دیگر جایزه‌های این کتاب می‌توان به جایزه‌ی ویل آیزنر اشاره کرد.

لبخندها هدا نژادحسینیان نشر اطراف رینا تلگمایر کتاب مصور کودکان و نوجوانان خودزندگی‌نامهلبخندها: کتاب لبخندها که رینا تلگمایر بر اساس خاطرات کودکی خودش از کلاس ششم تا دبیرستان و ماجراهای ارتودنسی دندان‌هایش نوشته و تصویرسازی کرده، یکی از پرفروشترین کتاب‌های مصور نوجوانانه‌ی فهرست نیویورک‌تایمز است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *