معرفی کتاب فراروایت در ارباب حلقه‌‌ها

◀️ «ارباب حلقه‌ها» فراتر از یک رمان ساده است؛ طرفداران بی‌شمار این کتاب، فیلم‌‌های سینمایی موفق و پرفروشی که از روی آن ساخته شده و بازی‌هایی که صنعت گیم را تکان داده، دلیلی بر اثبات همین ماجراست. اما کمتر کسی ساختار فراروایی رمان را بررسی کرده و به کشف و توضیح ترفندهای متنوع و متعددی پرداخته که ما را با دنیای خیالی داستان همراه می‌کند.

◀️ کتاب «فراروایت در ارباب حلقه‌ها» تعریف دقیق و در عین حال ساده‌ای از اصطلاح فراروایت ارائه می‌دهد و با بررسی رمان «ارباب حلقه‌ها» نشان می‌دهد که نویسنده چطور ما را به تردد مداوم میان دنیای داستان و دنیای واقعی وا می‌دارد. بخش اصلی کتاب مقاله‌ای است که در سال ۲۰۰۶ در مجله‌ی «روایت» (narrative) منتشر شد. این مقاله شگردهای مختلف تالکین برای خلق یک رمان فراروایی و هدف او از به‌کارگیری این شگردها را توضیح می‌دهد و بخش‌هایی از متن رمان را هم برای روشن شدن بحث می‌آورد.

◀️ فهرستی از واژگان و اصطلاحات تخصصی و شرح  مبانی نظری مقاله به زبان ساده، قبل از مقاله آورده شده تا مخاطب راحت تر بتواند بحث اصلی را دنبال کند. خلاصه‌ی سه جلد رمان هم ضمیمه‌ی کتاب شده تا کسانی که رمان را نخوانده‌اند یا حضور ذهن کافی از جزئیات ماجرای رمان ندارند هم بتوانند از کتاب استفاده کنند. کتاب «فراروایت در ارباب حلقه‌ها» اولین جلد از مجموعه‌ای به نام «بیشتر از داستان» به دبیری رویا پورآذر است. مجموعه‌ای که قرار است از زاویه‌ای جدید آثار برجسته‌ی ادبی را بررسی کند و یادمان بیاورد بین ما و داستانی که می‌خوانیم ارتباطی فراتر از پیگیری ماجرای قهرمانان شکل می‌گیرد.

◀️ کتاب «فراروایت در ارباب حلقه‌ها» را نشر «اطراف» بر اساس مقاله‌ای از «مری ر. بومن» و با ترجمه‌ی نیما اشرفی و با قیمت ۸۸۰۰ تومان منتشر کرده است.

◀️ برای خرید کتاب می‌توانید با شماره ۰۹۳۳۵۴۸۱۱۰۵ یا تلگرام @Atraf_p تماس بگیرید.

ارسال نظر

لطفا تمامی فیلدها را کامل کنید *

مطالب مرتبط

۱۵ بهمن ۱۳۹۶
معرفی کتاب «سن‌پترزبورگ موزیکانچی دارد»
موسیقی و مسافر ما در متن موسیقی زندگی می‌کنیم و دائم در حال داد و ستد با صداهای اطراف‌مان هستیم؛ نسبت به صداهای هنجار و به‌جان‌نشین واکنش‌های مثبت نشان می‌دهیم...
۲۶ آذر ۱۳۹۶
این هم مثالی دیگر – به زودی
کتاب «این هم مثالی دیگر - چهار جستار از حقایق زندگیِ روزمره» نوشته دیوید فاستر والاس با ترجمۀ معین فرخی به زودی از سوی نشر اطراف روانه بازار خواهد شد.
۲۶ آذر ۱۳۹۶
وقتی نویسنده حرف می‌زند – به زودی
کتاب «وقتی نویسنده حرف می‌زند» نوشته آرتور کریستال با ترجمۀ احسان لطفی به زودی از سوی نشر اطراف روانه بازار خواهد شد. کتاب «وقتی نویسنده حرف می‌زند» اولین عنوان از...
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: